Ehe, mahe ja lahe Eesti!

Eestimaa_Rohelised_logo_svg ‎ (SVG file, nominally 424 × 201 pixels ___

Ehe, mahe ja lahe Eesti!

Mina olen Joonas Laks, Erakond Eestimaa Rohelised kandidaat nr. 531 Harju- ja Raplamaal.
Minu motiivid poliitikasse minna on absoluutselt isekad.

Ma olen kahe lapse isa ning ma soovin elada veidi teistsuguses Eestis kui praegu. Kujutan ette Eestit, mis on Euroopale eeskujuks. Eesti ei tohiks olla Euroopa Liidu paipoisiks, kellel on ainult head „hinded“ ja käitumine eeskujulik, aga, kes kellelegi tegelikult ei meeldi. Eesti riigis on 100 000 vaesuses elavat inimest. Miks ei võiks riik aidata oma kodanikku? Kunagi oli ta ju selle riigi laps, kes käis koolis, õppis, mängis, naeris, avastas maailma. Mis juhtus? Kas riigi asi on seda küsida? On. Kas on riigi asi sellele hinnangut anda? Ei ole. Inimene on inimene ja selliselt peab temasse ka suhtuma. Erakond Eestimaa Rohelised annaks kõigile eestlastele eeldused täisväärtuslikuks eluks ja eneseteostuseks. Teiste järel joostes jääd alati teiseks. Kui tahad olla esimene, siis pead võtma kaalutletud riske ja usaldama oma kaaskonda, oma kaasmaalasi!

  1. Põhimõtte Ise Majandav Eestlane järgimine – iga eestlane peab saama aru, mida tähendab ise majandamine. Kui iga eestlane suudab hakkama saada, siis suudab seda ka Eesti. Rikkus ei seisne rahas vaid vahvas rahvas! Haridus peab olema tasuta, õppimine lõbus ja võimetele vastav, õpetamine au sees ja eksimine lubatud! See kõik peab kajastuma eestlaste teadus- ja ettevõtlussuutlikkuses.
  2. Ühistuline tegevus au sisse. Kui Eesti rahvas midagi ühiselt ette võtab, siis on suur tõenäosus, et meid saadab edu. Kolm erakonda on allkirjastanud kokkuleppe käivitada Eesti Ühistupank aastaks 2016.Mina näen ka idufirmasid ja nende ühisrahastamist kui üht võimalust edukaks ühistuliseks tegevuseks.
  3. Jätkusuutlik areng tuleb teha igapäevaseks kõneaineks nii kauaks kuni sellest enam rääkima ei peaks. Säästlik ja säästev areng ning tagajärgede ennetamine peavad saama tavaliseks praktikaks. Energiat tuleb säästa, haigusi ja õnnetusi peab ennetama, raha peab investeerima tulevikku silmas pidades jne. Riigikontrolli andmetel tellisid riigiasutused 2010–2013 41 miljoni euro eest üle 1300 uuringu, aga otsuste tegemisel ei ole nendest lähtutud. Otsuseid ei peagi riik üksinda tegema. Kui määrata igale probleemile hind, mida riik on nõus maksma ja mitte üritada ise kõike lahendada, siis saadaks paremini aru ka võimalike lahenduste vajalikkusest.
  4. Kehtestada kodanikupalk. Igal eestlasel peab olema kindlustunne homse suhtes, sest vastasel korral ei suuda ta ülehomse peale mõelda. Paljud poliitikud ja erakonnad mängivad aastast aastasse inimeste hirmul ja ärevusel tuleviku suhtes. Räägitakse miinimumpalgast, tulu- ja käibemaksust, töötuskindlustushüvitistest, pensionist ja emapalgast. Milleks? Kodanikupalka rakendades kaoksid inimestel paljud hirmud ja oleks võimalik näha elu kainema pilguga, teha paremaid valikuid.
  5. Riigiarhitekti institutsiooni loomine vastavalt Eesti Arhitektide Liidu juhistele. Tänapäevasi kiireid muutusi ei ole võimalik suurte riigiasutuste bürokraatiamasinast enam läbi lasta. Peab olema konkreetne isik, kes koondab ja jagab infot.
  6. Eesti Nokiat ei ole vaja „välja mõelda“ või „välja töötada“. See on meie puhas õhk ja puhas loodus. Riik peab toetama kõiki tegevusi, mis seda tagavad ja takistama kõiki tegevusi, mis seda hävitavad. Meil ei ole teist planeeti, kuhu kolida ja meil pole ka teist Eestit, kuhu kolida. Selleks, et Eesti ei oleks aga ainult üks suur looduspark, peame toetama ka maal elamist. Eestist peab saama Euroopa Mahemajanduse Keskus. Selle üks osa oleks ka kanepi üle-Euroopaliku legaliseerimise eest vedamine.
  7. Usun rahvaalgatustesse ja seega jätan selle punkti Sulle, kallis valija. Sinu valida jääb ka tulevikus 1% kaasavast riigieelarvest!

Roheline maailmavaade kogub toetajaid üle maailma. See on vältimatu kuna elutingimused halvenevad ja inimestel on sellest kõrini. Kell tiksub.

JoonasLaks531
Minu kontaktandmed:
E-mail: joonas.laks@gmail.com
Skype, Twitter, Instagram: joonaslaks
Erakond Eestimaa Rohelised tervikprogrammi saab lugeda nii eesti kui vene keeles ja ka iga ringkonna kandidaadid leiate aadressil www.erakond.ee
Liitu meiega ka Facebookis!

Ehe, mahe ja lahe Eesti!

Üks kommentaar “Ehe, mahe ja lahe Eesti!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s