50 (äri)ideed aastast 2016

Eks näis, mis nendest edaspidi saab. Kui tead, et mõni asi juba kuskil tehtud või tegemisel, siis palun anna teada kommentaarides või kuidagi teisiti!

2016

 1. E-Aed: Aiapidaja saab välja rentida oma aeda, et “aiatu” saaks lasta tal külvata seemet, hoolitseda saagi eest ja hiljem saada see endale. #urbandarden
 2. Rattamajad: Prügimajade stiilis rattahoidjad, kus on võimalik suuremaid koguseid rattaid hoida. Kliendiks peamiselt kortermajad, kus pole sellega arvestatud #
 3. Online meediaväljaannete ühistellimus, et ei peaks kõikide erinevate portaalide paroolide ja arvetega tegelema. Ühe kasutaja ja arvega saab näha kõiki tasulisi eesti keelseid artikleid.
 4. Kõik arved ühes kohas, nö. eraisiku arvekeskus. Inimestel on vahel mitu pangakontot ja e-arveid ei saa kõikidest kohtadest tellida. Poetšekide sisse skaneerimine on ka tänapäeval lihtne ja võimalik. Aitaks inimeste finantsoskuse arenemisele kaasa kui saaks teha pikemaajalist statistikat oma tarbimisharjumuste kohta. Portaal ise või portaali kaudu saaks teha hinna-/ja turustatistikat.
 5. Eesti Riiklik Kooskõlastuskeskus – kõik toimingud, millel on vaja kuskilt kooskõlastus saada, ühest kohast. Näiteks eesti.ee lehel mingi eraldiseisev rubriik, kus nimekiri tegevustest, millele vaja kooskõlastust ja mis tingimustel.
 6. Projekteerimiskeskus – open-source projekteerimise võimaldamine kõigile ettevõtetele, aga ka eraisikutele, et võimaldada crowdsourced desing.
 7. Kõikidele “asjadele” CO2 ja/või vee kulu peale – kuidagi peab keskkonnamõju kajastuma ja olema inimestel iga päev NÄOS!
 8. Rohelised kingapaelad, mis on toodetud kanepist!
 9. Prismakonto vaestele, Selver, Rimi jne. – kõik ostlejad, kellel pole kontot (“Kas teil kliendikaart on?” – “Ei”) lastakse ühele kaardile kokku ja antakse heategevuseks (nt. Toidupangale)!
 10. KÜ-le pakiautomaat (vastu võtmiseks) – eriti kasulik oleks toidukraami vedamiseks aegadel, millal pererahvast kodus pole
 11. Kaasav riigieelarve
 12. Energym/Regener8 – jõusaal, kus trenažöörid toodaksid elektrit kui klient väntab või tõmbab kangi või aerutab
 13. DriveBy soojakadumõõtmised – sõites mööda linna saaks teada, kus on energiakaod kõige suuremad ning saaks siis teha otsepakkumisi või rääkida linnavalitsuse või mõne programmi koordinaatoriga
 14. Valesti parkijatest puksiiridele teavitamise app – lähim puksiir viib ära ja plekib trahvist osa äppile, inimesed saavad paremini parkiva ühiskonna
 15. KredEx võiks alimente kasseerida
 16. Keskkonnareostusest teavitamise äpp – “keskkonna tinder” vms.
 17. kuludlukku.ee klient sisestab igakuised püsikulud, teeme lepingu, mina otsin paremad pakkumised ja saan mingi perioodi vahe endale
 18. 1arve – Klient saab iga mingi aja tagant ainult ühe arve kõikide oma teenuste eest.
 19. COIN (collaborative open innovation network) Eestis?
 20. Research crowdfunding – crowdfunding researches. Näiteks Rail Balticu stsenaariumite uued läbiarvutused sammastele ehitamiseks – tahab veel läbi mõtlemist: kas tagab objektiivsust? #crowdfunding #science #ühisrahastus #teadus
 21. CrowdsourcedLaws – Eelnõu pannakse üles. Selle teostuseks kogutakse raha, allkirju, ettepanekuid jne.
 22. Kooskõlastuskeskus!!! – one stop shop kõikide vajalike kooskõlastuste hankimiseks. Võiks töötada mõnel olemasoleval platvormil (eesti.ee)
 23. Speech2text for bloggers, reporters, politicians etc.
 24. Kommunaalprojekt – linnaruumi crowdfunding
 25. Place@Tallinn – kohad, kuhu minna (peole), P@rtify
 26. Surface@Tallinn – pinnapeod Tallinnas
 27. Asjade vahetamise koduleht/app : Teed pildi, paned üles, inimsesed hakkavad oma asju pakkuma – kes parema asja pakub, saab sinu asja endale. GoodMarket võiks olla brändiks?
 28. Flat4flat, flatXchange, flat4house etc.
 29. “Dont start a business! Kui tahad midagi teha, siis hakka pihta ja tee ettevõte hiljem kui pead. Näiteid tuua, kus nii on tehtud (Dodo linnaaiandist inspiratsioon). Kohe ettevõtte tegemise soov räägib soovist tulu teenida, mitte head teha.
 30. Oma erakonda saab vahetada netis ja kohe kui tahad…
 31. Erakondade börs – “aktsia” hind on siis eraannetused vms.
 32. OTS või GIG – saab oma “tööotsa” üles panna ja raha kontole kanda, kes tahab teeb ise või saadab sõbrale edasi. Ei ole avalik, vaid saab jagada ainult sõbralt-sõbrale
 33. Sotsiaalreklaam, word of mouth, võrkturundus – reklaami raha ei lähe mitte agentuurile vaid potensiaalsele kliendile. Teed reklaami valmis ja saadad sõpradele, kui vaatavad seda ja vastavad kontrollküsimustele õigesti (ja saadavad edasi oma sõpradele) saavad raha. Vastamise ja saatmise eest eraldi.
 34. CarAdd – Auto kui reklaampinna müük. Sõidukiomanik lisab auto ja annab nõusoleku GPS jälgimiseks, määrab soovitud hinna või ootab pakkumisi. Reklaami ostja annab kujunduse ja soovitud piirkonna sõiduks. Tasu vastavalt läbitud kileetritele sõltuvalt piirkondade maksumusele. Parklas seismise eest eraldi tasud.
 35. Bikelock – Kompaktne rattalukk, mida ei pea lahti vótma ratta küljest ja kus on GPS peal. Andmeid kogudes vóimalik liikumisi teada.
 36. #Fight4fresh – poes värske toit soodsamalt!!!
 37. Maailma ja Eesti majanduse kahanemise positiivne stsenaarium
 38. Hangetega liitumine – kui keegi paneb mingi asjade või teenuste hanke riigihangeteregistrisse üles, siis teatud perioodi jooksul on võimalik teistel huvitatud osapooltel sellega liituda. Näide: Eesti Teede AS kaltsiumkloriidi hange 170433, kus ostetakse 2016 aastal 744 tonni tolmutõrje kaltsiumkloriidi tarnetingimusel DDP. Sellega võiksid ka teised hooldega tegelevad ettevõtted liituda ja kogust seeläbi suurendada.
 39. Idufirmade toodete testijad
 40. Ajaloo tudengid peavad võtma ühe koha Eestis enda hallata ja uurida pärast lõpetamist
 41. E-lugeja konto – võimalik lugeda kõiki Eesti veebilehti sama konto alt fikseeritud kuutasu või ühikhinnaga
 42. “Metsaaed” – tee ääres silt “maasikad” ja siis metsas on koht, kust saab korjata. Koht peaks olema enam-vähem korralik, aga kindlasti marjadega. Kui marju pole, peab silt muutuma või selle ära võtma.
 43. Tahad muuta – mõõda!
 44. Digitaalne täitedokumentatsioon – kõik räägivad, aga keegi ei tee – BIM vol.0
 45. Erakondade börs – “aktsia” hind on siis eraannetused vms.
 46. GoWorkALot – GWAB ettevõtetele ehk alltöövõtjatele
 47. Wifi-auto sõidab mööda maad
 48. Verbally Simple Contracts. Maakeeles kirjutatud lepingud, mis on siduvad ja töötavad
 49. Projektide kooskõlastamine ehitajatega enne hanget
 50. “Ma ostaks … kui …” Tarbijate ühistu moodi asi.
50 (äri)ideed aastast 2016

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s