Vali mind Eestimaa Rohelised juhatusse!

WP_20160708_17_50_59_Pro

 Mina olen Joonas – isa ja elukaaslane, eestlane ja eurooplane, Nõmmelt pärit Kristiines elav Raplamaa esindaja, TREV-2 Grupp AS liikluskorralduse valdkonna müügi- ja arendusjuht, Järvakandi mõisa valitsejamaja omanik, Eestimaa Rohelise Liikumise liige, Terve Rahvas SA juhataja, Erakond Eestimaa Rohelised juhatuse liige, Noored Rohelised MTÜ juhatuse liige ja 6. mail käesoleval aastal saan 30-ne aastaseks.

 Mulle meeldib mõelda, et inimene suudab oma vigadest õppida ja vajadusel ka “kella tagasi keerata”. Tehnoloogiate ära kaotamine ei pruugi enam olla võimalik, aga selle rakendamine jätkusuutlikkuse tagamisse on hädavajalik. Toota ei tohi tootmise pärast, raha ei tohi teenida raha kuhjamiseks, võim ei tohi sattuda võimetute kätte ning inimene peab mõistma oma kohta looduses, mitte vastupidi.

Olulisemateks teemadeks pean :

  • Otsedemokraatia põhimõtete rakendamine nii riiklikult kui kohalikul tasandil
  • Kodanikupalga rakendamist Eestis
  • Ilma mürkideta kodumaise toidu tootmist ja kättesaadavuse suurendamist
  • Energiamajanduse taastuvatele allikatele üle viimine ehk #TE100
  • Tarbimiskultuuri ümber pööramist ring- ja jagamismajanduse, ühistulise tegevuse ja teadlikkuse kasvu kaudu. Kindlasti mängib keskset rolli selle juures keskkonna-haridus.
  • vaata ka minu blogipostitust 2015 riigikogu valimiste eel: Ehe, mahe ja lahe Eesti!

Nende eesmärkide täitmine Eestis on takerdunud. Riigikogus esindatud jõud ei huvitu dialoogist kodanikuühiskonnaga. Neid eesmärke on võimalik täita vaid erakonnana ühiselt ja ühtselt tegutsedes ja erinevaid osapooli kokku tuues – seda on Eestimaa Rohelised ka väga aktiivselt teinud. Eestis on keskkonnateadlikkus juba üsna suur – nüüd on vaja need teadmised reaalsetesse tegudesse rakendada.

“Wisdom is what’s left after knowledge has been hammered by experience.”

 Kandideerin 25.03.2017 toimuval erakonna kordusüldkoosolekul juhatuse liikmeks. Senine töö erakonna juhatuses on andnud mulle seda, mida kaks aastat tagasi erakonnaga liitudes soovisin – laiem silmaring, uued tutvused, aktiivne ühiskondlik tegevus ja kõige tähtsamana lootuse meie igapäevaelu paremaks muutumise võimalikkuse suhtes. Viimased kaks aastat on minu jaoks olnud õppimise aastad – minu peamisteks ülesanneteks siiani on olnud koosolekute protokollimine, jaotatud ülesannete meelde tuletamine, põhikirja järgimine, programmi uuendamise vajaduse meelde tuletamine, ürituste korraldamisel abiks olemine ja tabelite/kokkuvõtete koostamine (vt. ka https://rohelised.wordpress.com/). Aktiivne olen olnud otsedemokraatia edendamises Terve Rahvas sihtasutuse kaudu.

 Järgmisel laupäeval valitakse Eestimaa Rohelisele erakonnale juhatus, mis peab erakonna viima sügisel toimuvatele kohalike omavalitsuste valimistele haldusterritoriaalse reformi taustal ning alustama kahe aasta pärast toimuvate Euroopa Parlamendi ja Eesti Riigikogu valimiste ettevalmistusi ning nende jaoks välja töötama strateegia ja tegevusplaani. Praegune volikogu on ühehäälselt otsustanud osaleda kohalikel valimistel Tallinnas eraldi nimekirjaga ja mujal Eestis valimisliitudes. Loodetavasti jääme selle otsuse juurde ka pärast 25. märtsil toimuvaid valimisi. Meie tegevuse juures on oluline järjepidevus ja sihikindlus, sest me ei saa lubada endale oma niigi väheste ressursside raiskamist ka organisatsiooni sees!

joonaslaksLoe erakonna lugu siit: https://et.wikipedia.org/wiki/Erakond_Eestimaa_Rohelised

Kirjutame seda koos edasi!

Küsimuste/ettepanekute jms korral võta minuga ühendust Facebookis või kirjuta blogile kommentaar.

E-mail ka töötab: joonas.laks@gmail.com

Mind ja erakonda tasub jälgida, sest me ei peatu enne kui Eestist on saanud Ökoriik!

Most people vs me

Vali mind Eestimaa Rohelised juhatusse!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s